Oczywiście ARTHRON COMPLEX – pomyśl zanim spróbujesz wziąć – nieprawdaż?

Często nie mówi się o ARTHRON COMPLEX. I to nie budzi wątpliwości, bo zwykle są bardziej interesujące informacje. Ale w tym miejscu uczynimy odstępstwo od tej zasady i poruszymy ten produkt.
Nieustający ból stawów jest często następstwem zwichnięć czy też skręcenia stawów. Często jednakże ból stawów to sygnał rozprzestrzeniającej się choroby. Mogą one sygnalizować nam, że mają miejsce niepokojące zmiany zwyrodnieniowe. Włącza się wtenczas powolne zużywanie stawu, co objawia się właśnie bólem.
Wyjątkowy preparat ARTHRON COMPLEX wspomagajacy prawidłowe funkcjonowanie cześci składowej chrzęstno – stawowych szkieletu kostnego. Wspomaga regeneracje stawów i kręgosłupa
Dbanie o ludzkie stawy i nasze kości i mięśnie ulatwi ci zachowanie ludzkie zdrowie w dalszym życiu. W naszej diecie ważny może być wapń, i dlatego powinniśmy pić mleko (co najmniej 2, 3 szklanki dziennie) i jeść jego przetwory. Dla nasze kości nie ma większego znaczenia, czy może będzie to również nabial pełnotłusty, czy może chudy. Skoro jednakże musimy stosować diete antycholesterolowa, wtenczas lepszy może być nabiał chudy, ale… nie za chudy. Np. mleko powinno być 2-procentowe. W chudszym nie rozpuszczą się witaminy rozpuszczalne w tluszczach i nie będzie z nich żadnej korzyści dla organizmu. Pamiętajmy też, że kościom potrzebna może być witamina D, zwiększa ona bowiem przyswajanie wapnia także do 80 proc. Przy udziale słońca organizm sam jeden ją wytwarza, ale jesteśmy w stanie mu pomóc, wzbogacając diete w produkty zawierające te witaminę (np. mleko i jego przetwory, ryby, jaja, watróbkę) albo przyjmując ją w tranie czy może tabletkach. We wzmocnieniu nasze kości pomocny może być także mangan. Bierze on udzial w tworzeniu tkanki łacznej, która – jako budulec m.in. ścięgien i stawów – stale wspiera tkankę kostną. Bogate w mangan są orzechy, rośliny strączkowe, drożdże, produkty pełnoziarniste, kakao i niektóre owoce, np. ananasy.
Dbanie o nasze stawy pozwoli zapobieganie chorobom reumatoidalnym. Nazwa osteoporoza może być zlepkiem slów: greckiego „osteon” – kość i łacińskiego „porus” oznaczającego otwór, dziurę. Również polska nazwa – zrzeszotnienie nasze kości – oddaje istotę problemu. Podczas tej dolegliwości ubywa bowiem tkanki kostnej i zniszczona zostaje struktura kości. Gdybyśmy przekroili zdrową kość, w twardych ściankach zobaczylibyśmy gęsto utkaną gąbkę. W miarę postępu dolegliwości ścianki nasze kości stają się kruche, a jej wnetrze zaczyna przypominać porowaty pumeks. Z czasem puste przestrzenie w owym pumeksie powiększaja się, a porowata kość kruszy sie i może być podatna na złamania. Dlaczego? Otóż tkanka kostna caly czas się przebudowuje. W procesie tym biorą udział komórki kostne, m.in. osteoblasty i osteoklasty. Osteoklasty to rownież tzw. komórki żerne, które rozpuszczają i usuwają elementy starej kości, a osteoblasty (komorki budulcowe) odpowiadają za odbudowę nowej tkanki. W dzieciństwie i okresie dorastania aktywniejsze są osteoblasty, i dlatego nasze kości rosną. Po 40. roku życia dominują osteoklasty, i dlatego zmniejsza się masa kostna i nasze kości staja się słabsze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s