Naprawdę IBALGIN SPORT chyba warto spróbować, a może nie?

Najczęściej tylko czasem pisze się na temat IBALGIN SPORT zatem w naszej opinii należy to zmienić. Niżej kilka ważnych informacji o tym produkcie, wyrażamy opinię, że staną się wartościowe.
Nieustający ból stawów jest na ogół następstwem zwichnięć czy też skręceń stawu. Często jednakowoż bóle stawów to oznaka rozwijającej się choroby. Muszą one pokazywać nam, że mają miejsce niepokojące zmiany zwyrodnieniowe. Następuje wówczas konsekwentne zużywanie się stawu, co objawia się właśnie bólem.
  Skład
1 g kremu zawiera 50 mg (5%) ibuprofenu (Ibuprofenum) i 200 j.m. heparynoidu (Heparynoidum).
  Dawkowanie i sposób podawania
Dorośli, młodzież od 12 lat: 2 do 3 razy na dobe, co 4 do 5 godzin, warstwe kremu o grubości 1 mm należy rozprowadzić na chorej powierzchni i otaczającej okolicy, a nastepnie delikatnie wetrzeć. W przypadku schorzeń żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia właściwego kremem rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia właściwego zaleca się, o ile może być to także możliwe, zastosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej w ciagu nocy. W celu zlagodzenia silnego bolu zaleca się uzupełnienie leczenia wlaściwego podaniem ibuprofenu w tabletkach. Jedynie lekarz może zlecić stosowanie preparatu u dzieci w wieku od 3 lat do 12 lat.
  Przedawkowanie
Przypadkowe przyjęcie np. poprzez maluch doustnie albo większej niż zalecana ilości leku może spowodować wystąpienie nudności i wymiotów. W takich przypadkach zalecane może być sprowokowanie wymiotów.
  Działania niepożadane

Po zastosowaniu kremu może wystąpić przemijający rumień albo wysypka.
Rzadko powinny wystąpić się miejscowe reakcje o typie nadwrażliwości, takie jak: obrzmienie skóry i zaczerwienienie, pieczenie, świąd i pokrzywka. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie kremu i zasięgnąć porady lekarza.
Preparat może powodować uczulenia.

  Prowadzenie pojazdów mechanicznych
Nie stwierdzono wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
  Ciąża albo laktacja
Preparat Ibalgin Sport może być stosowany u ciężarnych lub karmiących piersia kobiet jedynie w razie konieczności i poprzez krótki okres czasu. W ostatnich trzech miesiącach ciąży nie zaleca się stosowania preparatu.
  Interakcje z innymi lekami

Kwas acetylosalicylowy podawany ogólnie nasila miejscowe działanie przeciwzakrzepowe.
Preparatu Ibalgin Sport nie należy stosować z preparatami stosowanymi miejscowo zawierajacymi tetracyklinę i hydrokortyzon ze wzgledu na niezgodność z heparynoidem.

  Środki ostrożności

Preparatu Ibalgin Sport nie należy stosować na otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.
Nie należy stosować kremu na duże powierzchnie ciała w przypadku zwiększenia wyników OB ponieważ stosowanie preparatu Ibalgin Sport może maskować istotne zmiany tego wskaźnika.

  Przeciwwskazania

Preparat Ibalgin Sport nie może być stosowany w przypadku występowania nadwrażliwości na ibuprofen, heparynoid albo skladniki podloża kremu. Ponadto leku nie należy stosować u pacjentów, u ktorych po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego albo innych niesteroidowych lekow przeciwzapalnych występowały napady astmy, pokrzywka albo alergiczny nieżyt nosa.
Preparatu Ibalgin Sport nie należy stosować na otwarte rany, powierzchnie skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu.

  Wskazania
Miejscowe objawy zapalne ostrych i przewlekłych dolegliwości reumatoidalnych, bole związane z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Ibalgin Sport może być też stosowany jako środek pomocniczy w zakrzepowym zapaleniu żyl powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, przeciwdziała stwardnieniom skóry w następstwie przewlekłej niewydolności żylnej, leczenie właściwe zapalenia ścięgien i zapalenia mięśni i powiezi, leczenie właściwe pourazowe i leczenie właściwe kontuzji odniesionych np. przy uprawianiu sportu, takich jak: obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawow, uszkodzenia tkanek okolostawowych.
 
Podmiot odpowiedzialny posiadający Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Zentiva a.s., U Kabelovny 130, Dolní Měcholupy, 102 37 Praga 10, Republika Czeska. Pozwolenie MZ na dopuszczenie do obrotu nr: 12819. Informacji w Polsce udziela: Sanofi-Aventis Sp. z o. o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel. (22) 280 00 00. Dbanie o własne nasze stawy i nasze kości i mieśnie ulatwi ci zachować ludzkie zdrowie w przyszlości. Skoro wyobrazimy sobie kręgosłup jako rurę, to także kręgi jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jako nałożone jeden na drugi pierścienie. W centrum każdego kręgu znajduje się otwor, poprzez ktory przebiega nieprzerwany rdzeń. Liczba kręgów może być różna w zależności od przynależności systematycznej kregowca. Człek ma 7 kręgów szyjnych, 12 kręgów piersiowych, 5 kręgów lędźwiowych (24 kręgi w ścislym znaczeniu), 5 kręgów krzyżowych (które w fazie rozwoju płodowego łączą się w jedną kość krzyżową) i 4 do 5 kręgów ogonowych, a zatem od 33 do 34 kręgów.
Dbanie o ludzkie stawy umożliwi zapobiec chorobom reumatoidalnym. Naturalne procesy osłabiania tkanki kostnej przyspiesza m.in. niedobór wapnia i witaminy D w organizmie, znaczna nadwaga i otyłość (ale również spora niedowaga, czyli BMI mniejsze niż 20), reumatoidalne zapalenie stawów, długotrwałe zażywanie lekow z grupy glikokortykosteroidów, przebyte zlamania, palenie papierosow, nadużywanie kawy i alkoholu, a u kobiet dodatkowo spadek ilości estrogenów w organizmie w okresie okołomenopauzalnym. Skłonność do osteoporozy może być również w pewnym stopniu uwarunkowana genetycznie; skoro w bliskiej rodzinie występowała ta dolegliwość i pojawiały się tzw. złamania osteoporotyczne, u nas zwiększa się ryzyko niekorzystnych zmian kości. Niestety, poprzez dużo lat osteoporoza nie daje żadnych objawów, i dlatego nazywana może być „cichą złodziejka kości”. Często jej pierwszym sygnałem może być złamanie ludzkie kości podczas niegroźnego z pozoru upadku. Powinno dać nam do myślenia i skłonić do wizyty u internisty i do wykonania niezbędnych badań, jeśli: spelniamy kryteria ryzyka rozwoju osteoporozy (patrz wyżej) i wraz z wiekiem zmniejsza się nasz wzrost i zmienia sylwetka (uwypukla się brzuch i zaokrąglają plecy).

Reklamy

One comment on “Naprawdę IBALGIN SPORT chyba warto spróbować, a może nie?

  1. jolinka pisze:

    A co robić by mieć zdrowe stawy? Każdego dnia zjedz 3–4 lyżki twarogu i wypij szklanke mleka, kefiru albo jogurtu. Nabiał to również doskonałe źródło pełnowartościowego białka – budulca chrząstki stawowej. Dorównuje ono białku mięsa i znacznie przewyższa białko pochodzące ze zbóż i warzyw straczkowych. Nabiał to również również główne źródlo wapnia, ktory wraz z fosforem buduje nasze kości i zęby. Jakie rzeczy pozwolą poprawić kości? Śpij smacznie a znajdziesz sposób na wzmocnienie pamięci i zapamiętasz więcej. zamiast ślęczeć nad książkami do białego rana wyśpij się dobrze. zdrowy sen pozwoli nam funkcjonować sprawnie i działać skutecznie. genewscy naukowcy twierdza, że sen wzmacnia połączenia pomiędzy komórkami nerwowymi w mózgu. w badaniach przeprowadzonych na 32 ochotnikach okazało sie, że osoby śpiące 8 godzin radziły sobie dużo lepiej z odtworzeniem zadań, przypominaniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s